در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #759

  موسسه کوه نور 2
  مشارکت کننده

  • اگر می خواهید، در رشته پزشکی به زبان انگلیسی و با هزینه بسیار مناسب در دانشگاه های دولتی کشور ایتالیا ادامه تحصیل دهید، ابتدا باید برای آزمون آیمت آماده شوید.
  • آزمون بین المللی پذیرش پزشکی آیمت توسط وزارت آموزش ایتالیا (MIUR) با همکاری مراکز آموزشی و خدمات پزشکی کمبریج با هدف ارائه رشته های زیرگروه پزشکی و دندان پزشکی به زبان انگلیسی ارائه میشود.
  • مراکز متعدد برگزاری آزمون آیمت در سراسر جهان وجود دارند که متقاضیان میتوانند آزمون را در حوزه مورد نظر بدهند. برای ثبت نام در این مراکز باید در ماه های جون تا جولای ثبت نام کنید.
  مراکز برگزار کننده آزمون آیمت در کشورهای برزیل، کانادا، چین، قبرس، فرانسه، آلمان، مصر، چین، هند، اسرائیل، ایتالیا، هلند، عربستان، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئیس، ترکیه، دبی، انگلستان و آمریکا وجود دارند..
  با توجه به اینکه آزمون بین المللی آیمت در کشور ما برگزار نمیشود، نزدیک ترین کشور ها به ایران مثل ترکیه، دبی و عربستان ، معمولا مقصد شرکت کنندگان این آزمون خواهند بود.
  • در این آزمون به جای سنجش موضوعات مختلفی و اضافی تنها به سنجش دانش و مهارت تخصصی شما پرداخته میشود.
  ساختار آزمون آیمت شامل 60 سوال پنج گزینه ای در 2 بخش اصلی تشکیل شده است. که این 4 بخش شامل بخش عمومی (تاریخ، فرهنگ و اطلاعات عمومی) و بخش تخصصی ( زیست(بیوشیمی و ژنتیک)، فیزیک و ریاضی) می باشد. این آزمون به زبان انگلیسی برگزار میشود . برای پاسخگویی به این سوالات 100 دقیقه زمان خواهید داشت.
  بیشترین تعداد سوالات آزمون در بخش تخصصی ، مربوط به درس زیست شناسی با 18 سوال ، و بعد از آن درس شیمی با 12 سوال می باشد. هرکدام از دروس ریاضی و فیزیک در این آزمون 4 سوال را در مجموع 8 سوال را به خود اختصاص خواهند داد.
  متقاضیان علاوه به پاسخگویی به سوالات بخش تخصصی آزمون بین المللی آیمت (IMAT) ، در بخش عمومی به 2 سوال با موضوع اطلاعات عمومی و 20 سوال در زمینه منطق و استدلال پاسخ خواهند داد.
  معیار نمره دهی در آزمون آیمت به این صورت است که برای هر پاسخ صحیح ،1.5 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط 0.4 نمره منفی محاسبه خواهد شد. و حداکثر نمره قابل اکتساب 90 خواهد بود.
  • متقاضیان برای ثبت نام آزمون آیمت 2019 تا ساعت 15 ، 9 جولای به وقت ایتالیا زمان دارند.

  • اگر آزمون را در محلی خارج از ایتالیا میدهید. مرکز انتخاب شده آزمون در ماه آگوست با شما تماس میگیرد و در مورد زمان و آدرس دقیق به شما اطلاع میدهد. داوطلبانی که آزمون آیمت را در داخل ایتالیا میدهند باید اطلاعات مربوطه را در وب سایت Universally در تاریخ 1 سپتامبر مشاهده کنند.

  • بعد از آزمون شما یک پاکت حاوی رسید ثبت نام و آزمون دریافت خواهید کرد. لطفا توجه داتشه باشید که پروسه آزمون از زمان شروع تا اتمام ممکن است تا 4 ساعت وقت گیر باشید. پس زمان سفر خود را با در نظرگرفتن این مسئله تنطیم کنید.
  نتیجه آزمون آیمت (IMAT) ،به تفکیک نمره کسب شده در هر یک از بخش های تخصصی و عمومی آزمون، در وب سایت وزارت آموزش ایتالیا اعلام می¬شود.
  اگر در آزمون اولیه آیمت پذیرفته نشدید، صبور باشید، همه ی دانشجویان پذیرفته شده در آزمون در دانشگاه ثبت نام نمیکنند و معمولا تعداد دیگری از داوطلبان در بخش تکمیل ظرفیت مجاز به ثبت نام در دانشگاه مورد نظر می شوند. اسامی افراد پذیرفته شده در بخش تکمیل ظرفیت یک هفته بعد از زمان ثبت نام مشخص میشوند.
  علاوه بر نمونه سوالات آزمون های قبلی آیمت، بهترین منابع معرفی شده برای آزمون بین المللی آیمت توسط وب سایت رسمی وزارت آموزش ایتالیا کتاب های زیر اند:
  1. IMAT Alpha Test (Medical in Inglese)
  2. Per la Preparazione ai test di accesso in Medicina e Chirugia
  3. Thinking Skills critical Thinking and Problem Solving
  4. 1200 Quiz (نمونه سوالا ت و پاسخ نمونه سوالات آزمون آیمت از انتشارات آلفا تست )
  1. A Level Biology و A Level Chemistry از انتشارات کمبریج انگلیس

  علاوه بر نمونه سوالات آزمون های قبلی آیمت که در وب سایت موسه دانش گستر کوه نور (https://koohenoor.org/)موجود است، بهترین منابع معرفی شده برای آزمون بین المللی آیمت توسط وب سایت رسمی وزارت آموزش ایتالیا کتاب های زیر اند:

  1.IMAT Alpha Test (Medical in Inglese)
  2.Per la Preparazione ai test di accesso in Medicina e Chirugia
  3.Thinking Skills critical Thinking and Problem Solving
  4.1200 Quiz (نمونه سوالا ت و پاسخ نمونه سوالات آزمون آیمت از انتشارات آلفا تست )
  1.A Level Biology و A Level Chemistry از انتشارات کمبریج انگلیس

  داوطلبان پس از قبولی در آزمون آیمت ، قادر خواهند بود در دانشگاه های دولتی ایتالیا در دانشکده های علوم پزشکی ثبت نام کنند. دانشگاه های زیر رشته پزشکی به زبان انگلیسی را به پذیرفته شدگان آزمون آیمت ارائه میدهند:

  University of Milan
  University of Bari
  University of Bologna
  University of Campania‘Luigi Vanvitelli
  University of Messina
  University of Milan
  University of Milan-Bicocca
  University of Naples Federico II
  University of Padova
  University of Pavia
  University of Rome ‘Sapienza’
  University of Rome ‘Tor Vergata’
  University of Siena
  University of Turin
  Humanitas University

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.